Pracownia ceramiki workart, to niewielka przydomowa pracownia, w której, hobbystycznie, powstaje unikatowa ceramika. To miejsce odpoczynku i swego rodzaju azyl od codziennego zgiełku. Bez pośpiechu i presji powstają tu ręcznie ozdabiane naczynia i różnego rodzaju dekoracje, a to wszytko z wyczuciem estetyki.

Rzeczy stworzone tutaj przyciągają wzrok swoją oryginalnością i kolorami, które wywołują autentyczne emocje. Każdy powstały przedmiot ma swoją historię i swego rodzaju osobowość.

Tworzenie ceramiki to przede wszystkim proces zapoczątkowany przez pomysł i chęci :-) Samo lepienie ma właściwości terapeutyczne i uspokajające. Rozwija twórcze myślenie, kreatywność. Uczy cierpliwości i pokory, bo przecież nie zawsze wszystko pięknie wychodzi.

Kluczowym etapem jest wypalanie gliny w piecu, które nadaje przedmiotom trwałość. To swego rodzaju transformacja, podczas której krucha i delikatna glina staje się w twarda i poprzez złączenie ze szkliwem - zdolna do codziennego użytkowania ;-)

Ceramika to ciągły eksperyment. Tak na prawdę nigdy nie masz pewności, że coś wyjdzie tak, jak akurat ty tego chcesz, nawet jeśli już robiłeś coś dokładnie w ten sam sposób. Czasem efekty są zdumiewające, a niekiedy okazują się wielkim rozczarowaniem. I to chyba w tej całej zabawie z gliną jest najbardziej fascynujące. 

Ceramika artystyczna wzbogaca nasze wnętrza (i nie mam tu na myśli tylko pomieszczeń) i dodaje im oryginalnego charakteru. Talerze i patery elegancko się komponują w naszej przestrzeni tworząc nietuzinkowy styl, nierzadko są idealnym tłem dla serwowanych potraw. Biżuteria ceramiczna jest wyrazem naszej indywidualności i gustu. A personalizowane akcenty wyrażają naszą unikalność i styl życia.

Dla mnie, tworzenie i posiadanie ceramiki to prawdziwa przyjemność. Jej obecność tworzy w domu atmosferę harmonii i estetyki. Każde spojrzenie na te drobne przedmioty wzbudza zachwyt i inspiruje do dalszego tworzenia. Patrząc na moją księżycową misę myślę sobie: "a może zrobię jeszcze takie małe miseczki..."

Najbardziej kocham ceramikę za to, że łączy w sobie praktyczność, piękno i oryginalność. Z jednej strony tradycja i rzemiosło, z drugiej zaś nowatorskie pomysły i różne techniki artystyczne. 

Bez wątpienia ceramika jest swego rodzaju arcydziełem ludzkiej twórczości. Łączenie natury, tradycji i osobistego wyrazu każdego artysty nadaje jej wyjątkowości i sprawia, że przedmioty mają moc przekazywania, czy też wpływania na emocje, tworzenia niepowtarzalnych chwil i wprowadzania magii do naszego życia. 

Ceramika to napewno inwestycja w piękno i indywidualizm, które przetrwa wiele pokoleń, będąc świadectwem naszej pasji i miłości do sztuki i rękodzieła. Może to trochę wyidealizowana wizja, a ja nie jestem obiektywna, ale na prawdę mam wrażenie, że tak właśnie jest ;-)